Казахстан увів заборону на ввезення курятини трьох українських компаній

20 Серпня 2013, 14:54

"Ми зараз зупинили ввезення української птахівницької продукції. Тому що нам, по-перше, не дають можливості провести посилений лабораторний контроль. Якщо йдуть перешкоди з боку постачальників цієї продукції, однозначно ввезення цієї продукції на територію Казахстан не буде", – пояснила Ісаєва.

За її словами, міністерство сільського господарства Казахстану під час перевірок виконання ветеринарно-санітарних вимог виявило порушення норм безпеки, а також факти недобросовісної конкуренції з боку українських, а також російських виробників м'яса птиці.

"Недобросовісна конкуренція спостерігається з боку українських і російських виробників у частині демпінгу цін шляхом інжектування тушок птиці водою", – сказала вона.

За її словами, в результаті демпінгу обсяги продажів м'яса птиці казахстанського виробництва впали в середньому на 30%.

Зокрема, за інформацією Мінсільгоспу казахстану, результати перевірок свідчать, що масова частка вологи і м'ясного соку, що виділився при розморожуванні м'яса птиці в споживчій упаковці, склала: 9,9% у продукції ПрАТ "Миронівська птахофабрика" (Україна), 16,8% в м'ясі птиці торгової марки "Білий птах" (Росія), 10,7% в птиці ТОВ "Агромарс ексім" (Україна).

У продукті виробництва ТОВ "Птахокомбінат" (Ставропольський край) виявлено зміст 9,9% вологи.

Крім того, як зазначила Ісаева, у пробах м'яса птиці, відібраних на об'єктах внутрішньої торгівлі, виявлено перевищення кількості мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів, при перевищенні якого продукція не рекомендується до вживання в їжу, а також бактерій групи кишкової палички – санітарно-показових мікроорганізмів, що вказують на неналежне зберігання, транспортування продукції.

За її даними, продукцію з такими порушеннями норм безпеки реалізовували в Казахстані "Миронівська птахофабрика" (Україна), "Алтайський бройлер" і ЗАТ "Пріосколье" (Росія) та інші виробники.

Право завозити до Казахстану м'ясо птиці мають у даний час 30 підприємств.

Як повідомлялось, 30 квітня Держветслужба призупинила поставку продукції чотирьох агропідприємств до Митного союзу у зв'язку з виявленням заборонених і шкідливих речовин у тваринницькій продукції. Зокрема заборона поширювалася на продукцію компаній "Агромарс", "Миронівська птахофабрика", "Тавр-Плюс" і "Елітекс".

7 травня заборона на постачання продукції "Тавр-Плюс" і "Елітекс" була знята.

22 травня Держветслужба зняла тимчасову заборону на експорт продукції компаній "Миронівська птахофабрика" (входить до складу "Миронівського хлібопродукту") і "Агромарс"

Росія, Білорусь і Казахстан – найбільший для України ринок збуту м'яса птиці, на який припадає близько 70% експортних поставок. За даними Держстату, в 2012 році туди було відвантажено 54,61 тис. т на суму $ 111,72 млн. Найбільшими експортерами є "Миронівський хлібопродукт" і "Агромарс", на частку яких припадає понад 80% загальних поставок.