Катастрофа рейсу МН17. Глава МЗС Австралії розповіла про дзвінок посла РФ

13 Вересня 2017, 18:16

Малайзійський Боїнг рейсу МН17, на борту якого було 38 австралійців, збили підтримувані Росією сепаратистські сили. Про це заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп під час отримання відзнаки "За свободу" (Freedom Award) від української громади Австралії.

"Я пам'ятаю той дзвінок на світанку про збиття літака. Пам'ятаю розмову з російським послом, бо у нас були дані, що літак збили підтримувані Росією сепаратисти на сході України. Я досі переконана, що саме так і було… а далі наполегливу роботу в ООН, співпрацю з нідерландською та українською сторонами", – розповіла Бішоп.

За словами міністра, найбільше у часи трагедії її вразило ставлення української влади і людей.

Читайте також: Справа МН17. Суд над підозрюваними пройде в Гаазі

"Я згадую, як українські депутати повернулися з канікул, щоб проголосувати за допуск австралійської поліцейської місії на місце катастрофи… Я досі думаю, чи можливо було б таке в Австралії, коли на заклик міністра закордонних справ іншої країни зібрався парламент", – сказала вона.

Глава зовнішньополітичного відомства зазначила, що країни досі мають дуже добрі відносини і ефективно взаємодіють у рамках Міжнародної групи з розслідування.

"Ми непохитні у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, ми не сприймаємо російської агресії проти незалежної держави, ми підтримуємо санкції проти РФ за її дії", – наголосила вона.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.