Катастрофа МН17. Нідерланди розпочали процедуру передачі матеріалів з України

9 Липня 2019, 13:35

Заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов заявив, що відповідно до угоди про співпрацю щодо розслідування збиття "Боїнга" рейсу МН17, підписаної два роки тому міністрами юстиції України та Нідерландів, почалася процедура передачі матеріалів до Нідерландів. Про це він повідомив у Facebook.

 

“Сьогодні Угода вже діє – Нідерланди розпочали за нею процедуру передачі кримінального провадження з України. Ще більш важливою вона буде на стадії судового розгляду, який розпочнеться 9 березня 2020 року”, – написав Пєтухов.

 

 

Також він зауважив, що, як голова делегації України, угоду готував близько двох років. У форматі п’яти країн обговорювався найбільш ефективний варіант розслідування. Всі країни дійшли згоди, що суд має бути в Нідерландах.

 

Раніше міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) у нідерландському місті Ньювегейн у середу, 19 червня, оприлюднила імена чотирьох причетних до катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17.

 

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.