Катастрофа літака МАУ в Ірані. Кулеба повідомив, коли можуть розпочатися переговори щодо компенсації

21 Липня 2020, 15:32

Делегація з Ірану готова прибути до України для ведення перемовин щодо компенсацій родичам загиблих у трагедії МАУ. Переговори можуть розпочатися вже цього тижня. Про це 21 липня на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 

Окрім того, він наголосив, що питання збиття літака МАУ має стояти ширше.

 

«Ідеться не про людську помилку а про функціонування системи управління повітряним простором Ірану загалом. Ми хочемо почути відповідь на запитання чи вона функціонувала на момент збиття літака, чи вона функціонувала коректно, чи не було втручань у її діяльність» – йдеться у повідомленні.

 

Міністр також звинуватив Іран у затягуванні розшифрування чорних скриньок, однак заявив, що Україна все ще налаштована на співробітництво на основі принципу взаємності.

 

«Для нас справедливість стосовно жертв цієї трагедії і їхніх родичів та близьких є фундаментальною цінністю» – наголосив Кулеба.

 

Нагадаємо, 20 липня у Франції почали вивчати чорні скриньки збитого поблизу Тегерану літака МАУ. 

 

Літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.