Каськів вважає свою догану за контракт з лижним інструктором “порятунком України в її боротьбі за незалежність”

15 Січня 2013, 10:19

Рішення про догану Каськіву прийнято 14 січня на засіданні уряду за підсумками службового розслідування щодо угоди по LNG-терміналу.

"Рішення уряду дозволить успішно завершити Нацпроект LNG-термінал. Моя "догана" – це ціна, завдяки якій усі українці дізналися, що цей проект є спасінням України в її боротьбі за незалежність. Зараз проект має колосальну популярність і підтримку в суспільстві. Я б ще довго не зміг цього добитися через роз'яснювальну компанію. Інформую, що ми провели внутрішнє розслідування в команді, яка безпосередньо відповідає за реалізацію проекту. За результатами розслідування будуть вжиті дисциплінарні та кадрові рішення», – зазначив Каськів.

"Думаю, що події двох останніх місяців розслабили наших ворогів. Вони отримали фальшиву мету, втратили темп атаки, і це стане для них фатальною помилкою. Зараз я чекаю нової потужної хвилі дискредитації за допомогою замовних повідомлень і провокацій", – цитує Каськіва прес-служба Держінвестпроекту. 

Щодо подальшої долі проекту LNG-терміналу Каськів висловився оптимістично.

"Його реалізація вже пройшла точку неповернення. А президент зняв інтригу, коли сказав, що проект буде реалізований за будь-яких обставин. Головні події за проектом відбудуться в три наступні тижні. Зараз ми опрацьовуємо понад 12 різних угод з реалізації проекту", – повідомив він.

Нагадаємо, 14 січня перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов заявив, що Кабінет міністрів ухвалив рішення глибше розібратися з обставинами підписання договору з іспанською компанією Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області.

Як відомо, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Після цього компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Як пояснив куратор Національного проекту LNG-термінал Віталій Дем'янюк, Джорді Сарда Бонвехі є професійним комерційним представником, працює в інтересах багатьох іспанських компаній.

У свою чергу, об'єднана опозиція «Батьківщина» вимагає притягнути до відповідальності президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколу Азарова й голову Держінвестпроекту Владислава Каськіва за угоду зі співпраці в рамках будівництва LNG-терміналу з "невідомим іспанським інвестором".