Каськів попросив політичного притулку у Панамі – ГПУ

10 Вересня 2016, 11:09

Панамський суд обрав екс-голові Держінвестпроекту Владиславу Каськіву запобіжний захід у вигляді застави у сумі 600 тисяч доларів та обмежив його пересування у Панамі. Про це повідомив заступник генпрокурора України Євген Єнін на своїй сторінці у Facebook. 

"Щойно Каськів сплатить гроші, його звільнять з під варти.  Каськіва зобов'язали двічі на тиждень відмічатися у відділку місцевої поліції" ,- зазначив Єнін.

"Готовність Каськіва до співпраці з українськими правоохоронцями виявилася "липою". Скороченої процедури екстрадиції не буде. Каськів подав клопотання про політичний притулок. Шанси на задоволення вкрай низькі, однак це додатковий час", – додав він. 

Нагадаємо, у четвер, 8 вересня, генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Каськів був затриманий в Панамі. Згодом Єнін заявив, що Генеральна прокуратура чекає офіційного повідомлення про затримання Каськіва в Панамі.

Раніше, 18 серпня, Луценко вже повідомляв про затримання Каськіва. Але без подання оригіналу українською стороною, переданого дипломатичним шляхом, не було підстав для повноцінного затримання.

У 2010-2014 Каськів був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. На агентство поклали відповідальність за реалізацію так званих «національних інвестиційних проектів», ініційованих тодішнім президентом Віктором Януковичем. Жоден з проектів не реалізували. Більшість з них закінчилися гучними скандалами, пов’язаними з корупцією.

Також раніше повідомлялося, що Владислава Каськіва оголошено у розшук, а також накладено арешт на його рахунки.

Крім того, заступник генерального прокурора Євген Єнін повідомив, що суд Панами заарештував Владислава Каськіва на 40 діб.