Каськів обіцяє, що LNG-термінал в Україні створюватимуть вже справжні фахівці зі США і Польщі

17 Травня 2013, 11:13

"Згідно з підписаною у Х'юстоні 16 квітня угодою, наступного тижня в одеський порт "Южний" прибуде технічна група фахівців американської компанії Excelerate Energy і польської компанії ILF, і вже 10 липня ми зможемо оприлюднити технічний звіт про можливість розміщення плавучого терміналу в акваторії порту ", – сказав Каськів.

Як повідомлялося, Держінвестпроект і Excelerate Energy 26 листопада 2012 підписали рамкову угоду про співпрацю. Excelerate Energy L.P., яка має найбільший у світі флот плавучих LNG-терміналів – 9 одиниць.

Проект передбачає будівництво LNG -терміналу в районі міста Южний поруч з нафтовим терміналом ПАТ "Укртранснафта" і МТП "Південний".

У березні президент Віктор Янукович доручив Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестицій) і міністерству енергетики та вугільної промисловості до кінця червня 2013 року укласти договори з інвесторами для будівництва LNG-терміналу.

Нагадаємо, 11 березня стало відомо, що держпідприємство LNG-термінал не змогло залучити два кредити на загальну суму 221,946 млн євро (один на 160 млн, інший – на 61,946 млн євро). У повідомленні підприємства, розміщеному на веб-порталі "Державні закупівлі", зазначається, що в обох випадках LNG-термінал отримав менше двох заявок від потенційних кредиторів.

Як відомо, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Після цього компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Згодом журналісти провели розслідування і зясували , що Бонвехі є лижним інструктором і права підписувати цей документ не мав.

Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту «LNG-термінал», навколо якого розгорівся скандал.