Каша Сальцова: Ті, хто обстоює в Україні й без того панівну російську, захищають тільки своє невігластво

14 Квітня 2012, 13:40

«Не треба робити подвигу зі знання рідної мови– це за визначенням має бути так. І будь-які дискусії на зазначену тему просто недоречні. Живеш в Україні, де є українська, то й спілкуйся нею», – упевнена співачка.

«Проблема полягає в тому, що наразі в інформаційному просторі ставка робиться на культуру, скажімо так, більш тривало розвинену в часі та промотовану. Тобто йдуть найпростішим шляхом. Тому мало хто може так само швидко назвати п’ять-шість знакових українських творів порівняно з російськими чи світовими», – зазначила вона.

«Отже, треба піарити українськомовне надбання серед самих українців, бо власне з мовою все гаразд, її знають майже всі, хто тут мешкає», – вважає Каша Сальцова.

«Мовна проблема – це питання поганої освіченості, спекуляція на людях з не надто високим рівнем свідомості», – заявила вона.

«Ті, хто обстоює в Україні й без того панівну російську, захищають тільки своє особисте невігластво. Їхня агресія цілком природна: люди виправдовують передусім своє небажання вчитися», – переконана співачка.

«Я як етнічна росіянка прекрасно почуваюся в Україні саме тому, що говорю українською і таким чином долучаюся до місцевого культурного коду», – додала вона.

 Детальніше про «мовну стійкість» читайте у матеріалі «Бути собою»у №15 Тижня.

98