У повідомленні висловлено здивування у зв'язку зі словами окремих політиків про необхідність участі Карпачевої та її представників у судовому процесі над колишнім прем'єр-міністром, лідером партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлією Тимошенко.
Прес-служба зазначає, що з самого початку розгляду зазначеної справи в Печерському районному суді Києва два представники омбудсмена за її письмовим дорученням під час судових засідань здійснюють моніторинг дотримання конституційних прав і свобод людини.
Крім того, 24 травня Карпачова обговорила з генеральним прокурором Віктором Пшонкою ситуацію з дотриманням прав і свобод Тимошенко.
У повідомленні наголошено, що, відповідно до чинного законодавства, омбудсмен може звертатися до суду із заявою про захист прав і свобод людини, яка за станом здоров'я або з інших поважних причин не може цього зробити самостійно, і не розглядає тих звернень, які розглядають суди.
У зв'язку із цим участь уповноваженого з прав людини в судових процесах у кримінальних справах законодавством не передбачено.
«Єдиним виключенням, коли омбудсмену вдалося домогтися права бути самостійною стороною судового процесу і суд погодився на це з метою посилення захисту потерпілого, є кримінальна справа про загибель 20-річного студента Ігоря Індила», – уточнює прес-служба.
Однак постійний моніторинг омбудсменом всіх судових засідань у справах колишніх високопоставлених посадових осіб, у тому числі Тимошенко, триватиме.
Нагадаємо, у четвер депутат Ради, член фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Сергій Власенко висловив думку, що Карпачова самоусунулася від судового процесу над Тимошенко.
Він пов'язує це з тим, що Карпачова була в списку Партії регіонів на виборах парламенту.
20 липня 11 депутатів парламенту від фракції БЮТБ звернулися до омбудсмена з проханням взяти участь у судовому процесі над екс-прем'єром.