За її словами, 7 лютого вона має відзвітувати перед парламентом про свою діяльність.
«Як омбудсман України я представлятиму моніторингову щорічну доповідь за 2011 рік про стан дотримання і захист прав та свобод людини в Україні. І, безперечно, я сподіваюся на те, що парламент із часом ухвалить постанову, як це передбачено законом про уповноваженого з прав людини. І після цього рекомендації омбудсмана (а він має право саме надавати рекомендації) матимуть обов’язків характер для органів влади і органів місцевого самоврядування. Тобто це – процес взаємний. Це – співпраця омбудсмана із Верховною Радою», – зазначила вона.
У звіті, за словами Карпачової, йтиметься про резонансні кримінальні справи, які розслідують зараз в Україні.
На запитання, чи збираєтеся вона балотуватися знову на посаду уповноваженого з прав людини, Карпачова відповіла:
«Я можу сказати про те, що питання перспективи буде мною розглядатися. Я маю вже багато пропозицій продовжувати працювати на цьому напрямку. Але я розглядатиму це питання лише після того, як представлю моніторингову доповідь і настане час для висування нових кандидатів».
Нагадаємо, повноваження Ніни Карпачової закінчуються 8 лютого і Верховна Рада має 20 днів для внесення кандидатури на уповноваженого з прав людини. Це мають право зробити мінімум 113 народних депутатів і протягом 20 днів вони можуть подати кандидатури. Президент також має змогу написати заяву про перевірку представлених кандидатур. Тому в депутатів є 40 днів із 9 лютого, щоб обрати уповноваженого.
Як відомо, Українська Гельсінська спілка з прав людини просить Раду висунути й підтримати кандидатуру голови правління спілки й співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова на посаду омбудсмена.
Опозиція виступає проти того, щоб на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини було призначено кандидатуру, запропоновану владою.
За інформацією ЗМІ, претендувати на посаду уповноваженого з прав людини будуть також колишній генеральний прокурор (2003-2004), народний депутат Геннадій Васильєв, народний депутат Сергій Головатий (обидва – Партія регіонів), президент Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко й урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська.