В апеляції, згідно з повідомленням, Карпачова наполягатиме на скасуванні вироку Деснянського районного суду Києва і направленні справи на додаткове розслідування.
«Провадження омбудсмена в цій справі триватиме доти, доки не буде відновлено справедливість і захищено права батьків загиблого Ігоря Індила», – зазначає прес-служба.
Відповідно до повідомлення, Ніна Карпачова вважає, що під час розслідування справи та розгляду її Деснянським райсудом Києва «було допущено істотні порушення кримінально-процесуального законодавства». Так, 23 грудня 2011 року суд закрив кримінальну справу стосовно одного з підсудних – Сергія Коваленка за частиною 1 статті 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України на підставі акту амністії.
«Це рішення ухвалене передчасно, з порушенням вимог частини 2 статті 6 та статті 282 Кримінально-процесуального кодексу України щодо порядку закриття кримінальної справи, і є незаконним. У зв’язку з цим у грудні минулого року омбудсмен оскаржив його в Апеляційному суді Києва», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 5 січня суддя Деснянського районного суду Олексій Панасюк засудив до 5 років позбавлення волі без відбування покарання дільничого Сергія Приходька, який у травні 2010 року привіз студента Ігоря Індила до міліції, де той помер.
Як відомо, це вже друге рішення Деснянського суду у цій справі. Першим суддя Деснянського районного суду Києва Олексій Панасюк амністував одного з двох обвинувачених міліціонерів – Сергія Коваленка, якого звинувачували в тому, що він не перевірив на підставі чого був затриманий студент.
Нагадаємо, в ніч з 17 на 18 травня 2010 року у Шевченківському райвідділі міліції загинув студент Київського професійно-педагогічно коледжу імені А. Макаренка Ігор Індило. Саме в цю ніч Ігорю мало виповнитися 20 років.
Головне управління МВС у Києві назвало причиною його смерті закриту черепно-мозкову травму, якої він зазнав нібито після падіння з ліжка через сильне алкогольне сп'яніння.
Прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками Шевченківського райуправління міліції, в якому загинув Індило. Пізніше справа була передана для розслідування в прокуратуру Києва. Двом працівникам міліції пред`явлені обвинувачення за статтями Кримінального кодексу "Перевищення влади" і "Службова недбалість".
На початку жовтня в інтернеті з'явилося відео з райвідділу міліції, на якому видно, як Індила спочатку завели в управління, а пізніше затягли в одну з камер. Запис ставить під сумнів версію міліції про те, що студент був п'яний і помер у результаті падіння з лавки.
Після цього президент Віктор Янукович доручив генпрокурору Віктору Пшонці до 19 жовтня ретельно вивчити всі обставини смерті Індила.