За дане рішення проголосували 259 народних депутатів.
Зокрема, даним законом передбачено скасувати норму про те, що член Кабінету міністрів України (крім прем`єр-міністра України) може бути звільнений з посади президентом за поданням прем`єр-міністра України.
Таким чином, відтепер прем’єр-міністр не матиме права на подання щодо звільнення члена уряду. Тому законопроект, по суті, ухвалений в такому ж вигляді як і в першому читані, тобто як запропонував президент України.
Відповідно до закону тепер Кабінет міністрів не матиме повноважень щодо організації проведення єдиної державної політики у сфері державної служби. Також уряд не матиме повноважень, щоб утворювати, реорганізовувати і ліквідовувати урядові органи відповідно до закону в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання органів виконавчої влади, затверджувати положення про зазначені органи.
Також законом передбачено забрати в уряду повноваження, згідно з якими для здійснення завдань з реалізації державної політики Кабінет міністрів України за поданням міністрів утворює у системі міністерств урядові органи, затверджує положення про них. Даним законом ліквідовано урядові комітети, а також інститути урядових органів, які діють в системі міністерств.
В законі передбачені положення, відповідно до яких перший віце-прем`єр-міністр України, віце-прем`єр-міністр за рішенням президента очолює міністерство.
Керівники урядових органів призначаються на посаду та звільняються з посади Кабміном а поданням міністра, у системі міністерства якого функціонують відповідні органи.
Також вилучено норму з нині діючого закону, що урядові органи відповідальні перед Кабінетом міністрів, підзвітні та підконтрольні міністру, у системі міністерства якого вони створені та функціонують.
Даний закон відповідно до прикінцевих положень набере чинності з наступного дня за днем його опублікування.
Під час обговорення народний депутат України Юрій Кармазін (фракція НУ-НС) наголосив, що зміни ухвалювалися під тиском і впливом ззовні.
Він, звертаючись до головуючого на засіданні першого заступника голови ВР Адама Мартинюка, зазначив: «те, що ви сьогодні робили – це згвалтування із збоченням».
Як повідомлялось, нещодавно опозиція не змогла відсторонити першого віце-спікера Адама Мартинюка від ведення пленарного засідання. Питання про відсторонення Мартинюка було поставлено після інциденту, у результаті якого перший віце-спікер зневажливо висловився на адресу НУНСівця Андрія Парубія.