Карл Більдт: результати місії Кокса Кваснєвського стануть для мене вирішальними у справі Тимошенко

21 Жовтня 2013, 12:02

«Очевидно, що Україна все ще не виконала своїх зобов’язань», – заявив міністр.

На думку міністра для України не багато часу залишилося для вирішення справи Тимошенко. Теоретично є ще час до кінця листопада, зустріч міністрів закордонних справ має відбутися дещо перед самітом у Вільнюсі 28-29 листопада.

Щодо справи із підписанням та можливими сценаріями виїзду Юлії Тимошенко на лікування закордон, то для Карла Більдта місія Кокса Кваснєвського буде вирішальною «я б залишив справу оцінювання за ними. Якщо вони дадуть зелене світло, то цього буде достатньо для мене, якщо вони не дадуть, то це буде червоне світло».

Щодо вирішення справи Тимошенко без її помилування, то міністр заявив: «Я був би дуже скептичним  щодо такого рішення… Це був би обхід, а не вирішення справи», – наголосив Більдт. Що ж до можливості «часткового помилуваня», то міністр заявив, що рішення залишається за місією Кокса-Кваснєвського.

Як повідомлялось,  Карл Більдт та міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський після зустрічі міністрів закордонних справ приїдуть до Києва, а також відвідають Кишинев і Тбілісі, аби оцінити ситуацію, що там відбувається

На запитання, чи буде міністр зустрічатися ще раз із українським президентом, він заявив:

«Ми не маємо потреби ще раз зустрічатися з президентом, я бачив його кілька тижнів тому і моє повідомлення було настільки чітким, наскільки це може бути. Він його знає», – прояснив Більдт.