На Київщині вводять додаткові обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19.
Відповідне рішення ухвалили у п’ятницю, 10 березня, на засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомляється на сторінці Київської облдержадміністрації у Facebook.
Зокрема, комісія вирішила:
- Рекомендувати органам місцевого самоврядування Київської області обмежити пересування та перебування людей в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (з 13:00 суботи 11 квітня до 6:00 13 квітня, та з 13:00 18 квітня до 6:00 21 квітня).
- Посилити контроль дотримання встановлених обмежень на території населених пунктів, в тому числі у парках, лісопаркових зонах та в місцях масового перебування людей.
- Посилити контроль виконання обмежувальних заходів у культових спорудах.
- Обмежити доступ громадян до місць поховань та із дотриманням правил карантину: не більш, як по двоє людей та у захисних масках.
- При виявленні в організованих трудових колективах хворих на COVID-19 – на 14 календарних днів запроваджувати протиепідемічі обмежувальні заходи; складати план ліквідації вогнища захворювання по кожному такому суб’єкту господарювання та контролювати виконання.
- Поінформувати населення про адміністративну та кримінальну відповідальності за порушення протиепідемічних правил та санітарного законодавства.
- Рекомендувати громадянам, за перших ознак респіраторної інфекції, залишатися вдома (за місцем перебування (проживання)) і негайно звертатися за меддопомогою за місцем обслуговування.
Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.
З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.
8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.
В Україні станом на 9:00 10 квітня зафіксовано 2203 випадки COVID-19.