Кар’єрні злети близьких до влади посадовців офіційно пояснюють їхньою порядністю та професіоналізмом

14 Серпня 2013, 12:52

Сергій Арбузов, що був призначений наприкінці 2012 року першим віце-прем'єр-міністром, з посмішкою спростував зв'язки з "Сім'єю", і переконував, що всього у своєму житті добився сам.

"Тобто ви вважаєте, що я сірий та убогий, самостійно (вищих посад в державі – Ред.) не зміг би домогтися? Я практично зі школи працював, я навіть вчився в університеті на заочному відділенні. І не тому, що у мене грошей не було – я жив у забезпеченій сім'ї, і моя мама вже на той момент займала певні пости. Я працював, тому що мені було цікаво", – відповів Арбузов на запитання про дружбу з сином президента Олександром Януковичем.

Своє призначення на посаду міністра доходів і зборів Олександр Клименко, якого пов’язують зі старшим сином президента Олександром Януковичем, прокоментував як "великий кредит довіри". Арбузов ж назвав його фахівцем, здатним якісно втілити в життя завдання, поставлені перед новим відомством президентом.

Глава Служби безпеки Олександр Якименко, що був призначений у січні цього року, раніше працював спеціалістом управління внутрішньої безпеки корпорації "Міжрегіональний промисловий союз", місто Донецьк", власником якої на 99% є компанія "Лемтранс", яку, у свою чергу, пов’язують з Рінатом Ахметовим та Віктором Януковичем. Крім цього, ЗМІ пишуть про те, що перед призначенням Якименко тісно спілкувався з сином президента Олександром.

Після його призначення, Янукович зазначив, що Якименко показав себе відповідальним фахівцем. 

Віталій Захарченко – глава Міністерства внутрішніх справ. Його також називають людиною старшого сина президента. Янукович, коментуючи це призначення, зазначив, що "у цієї людини великий досвід роботи в системі МВС та податкової служби".

"Безумовно, це дасть можливість МВС трохи більше приділяти уваги економічним злочинам", – заявив він.

Едуард Ставицький – міністр енергетики та вугільної промисловості. Раніше очолював Міністерство екології та природних ресурсів. Ставицький став відомий у другій половині 2000-х рр., коли, згідно з заявою Юлії Тимошенко, на посаді голови "Надра України" активно видавав ліцензії на видобуток газу "найближчому оточенню Януковича". Ім'я Ставицького також відоме завдяки продажу комерційним структурам будівлі Мінприроди і ситуацією, пов'язаною з приватизацією "Межигір'я". Своє призначення ще на посаду міністра екології Ставицький прокоментував так: "Я впевнений, що з таким чудовим колективом ми з високо піднятою головою вирішимо всі завдання, які будуть перед нами у всіх напрямах, особливо, в питанні поповнення бюджету країни. Ми плануємо виконати всі пункти програми завдань, які поставив перед нами президент Віктор Янукович на 5 років. Упевнений, у нас все вийде".

В'ячеслав Овчаренконовообраний голова Конституційного Суду вважає безпідставними будь-які натяки і заяви про його зв'язок чи залежність від діючої влади. За його словами, він "сумлінно виконував свої обов'язки" з 2006 року, коли був призначений суддею КС. Він також зазначив, що вважає своє обрання символом високої особистої відповідальності перед державою. Як відомо, за інформацією ЗМІ, після призначення Овчаренка на посаду глави Єнакіївського міського суду, виявилося, що безслідно зникли матеріали справ про судимості Віктора Януковича.

Вітаючи Овчаренка з обранням головою КС, Янукович висловив переконання, що його "знання і професійний досвід, авторитет та організаторський потенціал" "сприятимуть подальшому утвердженню принципів правової держави".

Міністр промислової політики Михайло Короленко, призначений у лютому цього року, працював головою правління акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат", який входить у холдинг «Метінвест», що належить Ахметову. Під час його представлення віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко розповів про 20-річний досвід роботи Короленка. "Михайло Костянтинович пройшов шлях від простого робітника до керівника гірничо-збагачувального комбінату. Його більш ніж 20-річний досвід роботи в гірничорудній галузі дозволить швидко увійти в курс справ та оперативно вирішувати завдання, які сьогодні поставлені перед Міністерством промислової політики України", – зазначив Бойко.

Наталія Королевська, призначена наприкінці минулого року міністром соцполітики, заявила, що це стало результатом відкидання власних амбіцій і готовності взяти відповідальність за ситуацію в країні на себе.

"Я ніколи не шукала легких шляхів. «Моя хата скраю, нічого не знаю» – не моє життєве кредо… Потрібно бути чесними і з собою, і з людьми", – пояснила Королевська.

Валерія Лутковська – у квітні минулого року зі скандалом обрана Уповноваженим Верховної Ради з прав людини з подачі Партії регіонів. Проти такого призначення виступала опозиція. 

"Чому вони (опозиція – Ред.) так поводяться, я не знаю. Можу лише вкотре повторити: у мене були гарні стосунки з попередньою владою, і з теперішньою теж хороші", – запевнила Лутковська.

Нового міністра юстиції Олену Лукаш після призначення прем'єр Микола Азаров назвав "надійною людиною" і "професіоналом". "Вона була з нами у важкі часи", – зазначив він.

Наприкінці 2004 року Лукаш представляла у Верховному суді інтереси кандидата в президенти Віктора Януковича на процесі про скасування результатів другого туру президентських виборів. Пізніше її обрали народним депутатом від Партії регіонів у парламенти V і VI скликань. 2010 року Янукович призначив Лукаш першим заступником глави адміністрації президента, а також своїм представником у Конституційному суді. 24 грудня 2012 вона стала міністром Кабінету міністрів.