Кандидати продовжують рекламуватися в інтернеті в день виборів попри заборону

31 Березня 2019, 15:02

У день президентських виборів, 31 березня, в інтернеті продовжується агітація за чи проти кандидатів, хоч це заборонено законом. Випадки агітації зафіксував громадський рух ЧЕСНО.

 

Зокрема, активісти помітили 18 відеороликів від сторінки "Прес-центр Бойко" в Youtube, яка рекламує кандидата в президенти Юрія Бойка. 

 

Скріншот: ЧЕСНО

 

Також зі сторінки “Анжелика А” рекламується відео пісні вуличного музиканта, очевидно, спрямоване проти кандидата Петра Порошенка. На канал це відео було завантажене понад два роки тому.

 

Ще одне відео, яке рекламується в Youtube, містить ознаки реклами на користь кандидата Володимира Зеленського, кажуть у ЧЕСНО. Воно опубліковане на сторінці Альберта Точиловського, який коментує різні теми: сурогатне материнство, утеплення будинків, євробляхи і вибори.

 

Рекламу на користь Олега Ляшка почали поширювати в соцмережі Facebook зі сторінки Tut News 30 березня, у день тиші, зазначають активісти. "За його поширення заплатили щонайменше 100 доларів. Загалом на рекламні дописи на користь Ляшка з цієї сторінки від 25 березня витратили щонайменше 2 тисячі доларів. Cторінка Tut News поширює передовсім матеріали інших популярних новинних сайтів країни і час до часу публікує компліментарні дописи (часто рекламні) на користь Олега Ляшка", – повідомили в організації.

Скріншот: ЧЕСНО

 

 

Читайте також: Агітаційні сітки та чорна готівка

 

Крім того, ЧЕСНО  в день виборів зафіксував рекламу проти кандидата Анатолія Гриценка. "На рекламі в Google стоїть сайт grytsenko.net який поширює компромат на Гриценка, зокрема щодо ніби то розпродажу зброї, розкрадання земель та його причетності до корупції", – ідеться в повідомленні.

 

Скріншот: ЧЕСНО

 

Агітація напередодні та у день виборів заборонена законодавством. Проте на вулицях досі розміщена зовнішня реклама, стилізована під кампанію кандидатів Порошенка, Тимошенко та Зеленського.

 

Нагадаємо, 31 березня відбуваються чергові вибори президента України. Голосування триватиме з 8 до 20 години. Водночас голосування на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни.