Ініціативу, яку вже підписали 2500 осіб та інституцій, в вересні передадуть до Нобелівського комітету.
До тих, хто підтримав таку пропозицію належать зокрема, володар Нобелівської премії з літератури Маріо Варіас Льйоса, колишній президент Уругваю Хуліо Марія Сангінетті, директор фестивалю Байройт Ева Вагнер-Паскье, культурний міністр м. Буенос Айрес Ернан Ломбарді.
Крім того, свою участь в пропозиції підтвердила Академія Мистецтва та Літератури та Міжнародний Союз видавців в місті Генф.
Даніель Баренбойм – аргентино-ізраїльський піаніст та композитор, з 1992 року музичний керівник Державної опери Unter den Linden в Берліні.
Баренбойм виступає по світу з ізраїльсько-палестинським оркестром West-Eastern Diwan.
У понеділок разом з цим оркестром він зіграв на кордоні між Північною та Південною Кореєю відкритий концерт дев’ятої симфонії Бетховена. «Це – не вирішення конфлікту, але це – відкритий міст, котрий можливий через мистецтво», – зазгначив Классе.
Даніель Баренбойм має ізраїльське, аргентинське та іспанське громадянство.
Нагадаємо, торік лауреатом Нобелівської премії миру став китайський дисидент Лю Сяобо. Отримати її він не зміг, оскільки відбуває тюремний термін – він був засуджений за антидержавну «підривну діяльність». Його дружина перебуває під домашнім арештом.
Зазначимо, що це нагородження бойкотували Китай, Росія, Казахстан, Куба, Марокко та Ірак.