Кандидат на посаду посла США в РФ озвучив свою позицію щодо вирішення кризи в Україні

19 Вересня 2017, 22:59

Кандидат на посаду нового посла США в Росії Джон Хантсман пообіцяв, що у разі призначення буде відстоювати в Росії американську позицію щодо відновлення цілісності України. Про це він заявив на слуханнях щодо затвердження його кандидатури в комітеті з закордонних відносин Сенату США.

Серед цілей взаємодії США з РФ він назвав "вирішення кризи в Україні таким чином, що буде поважати суверенітет України і відновить її територіальну цілісність".

При цьому, як звернув увагу Джон Хантсман, "Москва продовжує втручатися в демократичні процеси наших друзів і союзників".

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп висунув екс-губернатора штату Юта, колишнього посла в Китаї Джона Хантсмана на пост посла США в Росії. Кандидатура Хантсмана ще повинна отримати схвалення в Сенаті США.

Хантсман вважається прихильником "жорсткої лінії" щодо Росії. Він очолює експертно-аналітичний центр Atlantic Council. У нього є багатий досвід дипломатичної роботи: в 1992 році президент Джордж Буш-старший призначив Хантсмана послом в Сінгапурі. За даними Національної асоціації губернаторів, 32-річний Хантсман тоді став наймолодшим американським послом за останні сто років.

У 2004 році з результатом 58% Хантсман був обраний губернатором Юти, в 2008 році переобраний. Однак з посади губернатора він пішов у 2009 році і обійняв посаду посла в Китаї.

У 2012 році Хантсман був одним з претендентів на висунення в кандидати в президенти від Республіканської партії, але зняв свою кандидатуру на користь свого далекого родича Мітта Ромні.