Як повідомляє "ЛігаБізнесІнформ", "МГУ" видала офіційну заяву, в якій говориться, що "Телекритика" порушила "етичні принципи журналістики і конституційні норми".
Мова йде про проект сайту під назвою "Дошка ганьби".
На окремому субдомені "Телекритика" запропонувала своїм читачам скласти список журналістів, які брешуть про події в Україні. Крім таких зірок, як Дмітрій Кісєльов, Володимир Соловйов і Костянтин Ернст, до списоку потрапили журналісти телеканалу "Україна" – Євген Міхін та Андрій Кузаков.
"В інформаційних випусках транслював корпоративну джинсу в інтересах власника телеканалу, озвучував офіційну провладну пропаганду з дискредитації подій на Майдані, применшуючи їх масштаби та значення, нав'язуючи глядачеві думку про виключно радикальний характер протестів", – йдеться, наприклад, в описі діяльності Міхіна.
Керівництво "МГУ" вирішило, що поява такого списку – неконституційна.
По-перше, "Телекритика", згідно із заявою "МГУ", "грубо порушила особисті цивільні права представників телеканалу "Україна".
Порушення прав полягало у неправомірному використанні їхніх фото та інших персональних даних і навішуванні образливих ярликів.
Цим сайт "по суті, створив прямі передумови для переслідування зазначених журналістів у зв'язку з їхньою професійною діяльністю, створюючи та провокуючи загрозу їх особистої безпеки", – йдеться в заяві "МГУ".
По-друге, розміщення журналістів на "дошці ганьби" без вказівки критеріїв відбору завдає "морального збитку журналістам та шкоди діловій репутації компаній", продовжують в "МГУ".
Крім того, "Телекритика", зареєстрована як громадська організація, на думку представників "МГУ", не має права критикувати журналістів.
"Право на моральний осуд колег по цеху – українських тележурналістів – належить виключно колегам по цеху, які мають як мінімум відповідний професійний досвід, і до яких співробітники "Телекритики" не належать за визначенням, будучи громадськими діячами", – йдеться в заяві.
Ще одна претензія до співробітників "Телекритики" – що ті не відвідали Схід України.
"Для того щоб стати повноцінним учасником дискусії і мати моральне право виносити будь-які судження про роботу журналістів у гарячих точках, представникам ГО "Телекритика" для початку варто як мінімум потрапити в такі ж обставини особисто, а не навішувати ярлики і ховатися за образливими публікаціями, сидячи на затишному дивані", – сказано в заяві.
Звинувачують "Телекритику" і в симпатіях до групи "1+1", в яку і входить сайт. Критику "Телекритики" на адресу конкуруючих телеканалів і медіа-груп в "МГУ" класифікують не інакше, як спробу недобросовісної конкурентної боротьби.
Результатом усіх цих звинувачень найближчим часом може стати судовий розгляд.
"Було вже багато інцидентів, і ми пробували спілкуватися із співробітниками цього сайту, але зараз ми не бачимо інших засобів, окрім як йти в суд", – говорить начальник відділу комунікацій та зв'язків з громадськістю "МГУ" Сергій Товстенко.
Як відомо, в "МГУ" входять канали "Україна", Донбас, Футбол.