"Дипломатичні відносини між Канадою та Іраном припинено, – зазначив міністр у письмовій заяві. – Всі канадські дипломатичні представники вже залишили Іран. Іранським дипломатам в Оттаві дається п'ять днів, щоб виїхати з країни", – сказав Берд.
"Позиція Канади щодо іранського режиму добре відома, – підкреслив Берд. – Канада розглядає уряд Ірану в якості найбільш значної загрози глобальному миру та безпеці на сьогоднішній день. Іранський режим надає все наростаючу військову допомогу режиму Башара Асада, відмовляється виконувати резолюції ООН, що стосуються іранської ядерної програми, постійно загрожує існуванню Ізраїлю і вдається до расистської та антисемітської риторики", – наголосив міністр.
Він також додав, що нині "Іран входить у число найзапекліших порушників прав людини у світі, дає притулок і надає підтримку терористичним групам".
Берд нагадав, що уряд Канади включив Іран до списку країн, що підтримують тероризм.
Також, за словами Берда, "іранський режим без поваги відноситься до Віденської конвенції і наданої нею гарантіям співробітникам дипломатичних представництв".
"З урахуванням всього цього, Канада більше не може зберігати дипломатичну присутність в Ірані. Наші дипломати є цивільними службовцями Канади, їхня безпека – наше пріоритетне завдання", – повідомив Берд.
На останок міністр зазначив, що Канада не рекомендує своїм громадянам відвідувати Іран. Якщо ж комусь із канадців знадобиться консульська допомога, у міністерстві радять звертатися до посолства Канади в Туреччині або в будь-яку іншу канадську дипломатичну місію.
Як відомо, Іран більше чотирьох років не допускає наглядачів МАГАТЕ до своїх ядерних об’єктів та не надає необхідних документів.
У світі побоюються, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму може таємно розробляти власну ядерну зброю. Іран заперечує такі звинувачення.