Канада пояснила, чому поки не буде скасовувати візи для України

30 Березня 2018, 13:59

Канада поки що не збирається скасовувати візи для українських громадян, бо Україна не відповідає необхідним критеріям для запровадження безвізового режиму.  Про це йдеться у відповіді уряду Канади на звіт "Підтримка Канадою України в час кризи та збройного конфлікту", підготовленого Постійним комітетом з національної оборони Палати громад Канади.

"Уряд Канади має намір вітати усіх справжніх відвідувачів та полегшувати їм подорож, але в даний момент активно не розглядає питання перегляду візових вимог до України", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що візові вимоги Канади є нормою для громадян більшості країн, адже вони є "найбільш ефективним інструментом одночасно для виявлення та стримування нелегальної міграції". 

 

Читайте також: Україна домовилася про безвіз з ще однією країною

 

"Рішення про скасування чи запровадження візових вимог приймаються на основі кожного конкретного випадку і ґрунтуються на ретельному всебічному урядовому аналізі, визначеному у візовій політиці Канади", – підкреслили у заяві.

 

Наголошується, що скасування віз можливе, коли переваги від цього для канадських інтересів переважатимуть ризики.

 

"Ці критерії включають в себе соціально-економічні умови країни, міграційні тенденції, репутацію щодо дотримання прав людини, ідентифікаційні документи та паспортний режим, можливості прикордонного контролю та ситуацію з безпекою. Скасування віз здійснюється відповідно до оцінки, коли переваги від цього для канадців та канадських інтересів переважатимуть ризики", – заявляють в уряді Канади.

 

Відзначається, що уряд Канади ретельно стежить за ситуацією в Україні, але "наразі не має планів переглядати візові вимоги для України, оскільки Україна не відповідає критеріям Канади для безвізового режиму".

 

Нагадаємо, 23 березня міністр оборони України Степан Полторак обговорив зі стратегічним радником високого рівня від Канади Джилл Сінклер процес реформування українського оборонного відомства і нові заходи на 2018 рік.