Камери для полонених, а поряд з ними — кімната з іконами. Що побачили солдати ЗСУ на звільненій Харківщині

15 Вересня 2022, 14:06

На відео, яке опублікував проєкт «Український Свідок», селищна рада у Великих Проходах, Харківська область. Населений пункт розташований всього в 16 км від російського кордону. Росіяни окупували його в перші дні весни — і утримували під своїм контролем, аж поки ЗСУ не почали контрнаступ на  північному сході.

 

Будівлю селищної ради перетворили на в’язницю для полонених: у дверях росіяни зробили отвори, аби спостерігати за в’язнями, втечу унеможливлювали ґрати на вікнах.

Але найцікавіше навіть не це. Поряд з одиночними камерами окупанти облаштували кімнату з іконами — в ній богобоязнений кат, судячи з усього, міг сповідатись після чергового кривавого допиту. Дещо схоже мало місце в ГУЛАЗі: там в’язнів катують і вбивають, а тут — капличка, де можна замолити гріхи. Нічого зайвого, російський мінімалізм в натуральному вигляді.

Наразі ЗСУ вдалося звільнити від російських загарбників майже всю територію Харківської області. Місцеві жителі вже дають свідчення і розповідають про окупацію, під якою вони перебували більше ніж півроку.

Автор:
Тиждень