Генпрокуратура оголосила про підозру колишнім народним депутатам Ігорю Калєтніку та Володимиру Олійнику. Про це повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.
За словами генерального прокурора Віталія Яреми, Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишніх народних депутатів Калєтніка та Олійника у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
За словами Яреми, досудовим розслідуванням встановлено, що колишній перший заступник голови ВР Калєтнік, головуючи 16 січня 2014 року під час ранкового пленарного засідання третьої сесії Верховної Ради VII скликання, вступивши у злочинну змову з головою Лічильної комісії ВР, організували та провели з порушеннями чинного законодавства незаконне голосування щодо включення до порядку денного сесії, а також прийняття 9 законопроектів, які стосувалися конституційних прав і свобод людини і громадянина.
У вказаному кримінальному провадженні зазначеним колишнім народним депутатам заочно повідомлено про підозру.
Ярема зауважив, що на даний час готуються клопотання про обрання їм запобіжних заходів. Досудове розслідування триває.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила низку законів без обговорення шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. Наступного дня президент Віктор Янукович підписав ці закони. Серед них – закон Олійника-Колесніченка, згідно з яким, зокрема, було визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій – "іноземних агентів"; введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.
Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.
Крім того, вони викликали хвилю силових протистоянь протестувальників і силовиків МВС. Зокрема, сутички розпочалися на вулиці Грушевського 19 січня. Згодом хвиля громадського невдоволення прокотилася регіонами, де відбулося захоплення протестувальниками державних будівель.
У травні Генеральна прокуратура України внесла до Верховної Ради подання про зняття із Олійника депутатської недоторканості та притягнення його до кримінальної відповідальності.
Як повідомлялося, Генпрокуратура з 31 жовтня проводить досудове розслідування за фактом незаконного збагачення депутатом та віце-спікером ВР VII скликання Ігорем Калєтніком.
Нагадаємо, загалом до Верховної Ради України потрапили 64 депутати, які голосували за «диктаторські закони» 16 січня.