Кадрові призначення в уряді та Раді: інтрига зберігається

2 Грудня 2012, 22:00

Верховна Рада

Основними претендентами на посаду спікера новообраного парламенту називають Володимира Литвина та Олександра Лавриновича. За інформацією ЗМІ, кандидатуру Литвина нібито підтримує нинішній секретар РНБО Андрій Клюєв, а Лавриновича – глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін.

Серед ймовірних кандидатур на посаду голови ВР також називають Олександра Єфремова, самого Андрія Клюєва, а також Сергія Тігіпка.

Опозиціонери також заявили, що претендуватимуть на посаду спікера, однак обрання опозиційного голови ВР малоймовірна. Теоретично можливим є й обрання спікером незалежного самовисуванця, в парламентських кулуарах найчастіше звучить прізвище Петра Порошенка.

На посаду першого віце-спікера претендує комуніст Адам Мартинюк. За даними джерел деяких ЗМІ, на цю ж посаду може претендувати Оксана Калетник, родичка регіонала Григорія Калетніка і його сина Ігоря Калєтніка (КПУ), яка планує у парламенті приєднатися до комуністів.

Посаду віце-спікера готові віддати опозиціонерам. На цю посаду називають двох претендентів – Арсенія Яценюка і Олександра Турчинова. За даними «Дзеркала тижня», регіонали категорично проти Турчинова на цій посаді. Яценюка і Турчинова також розглядають як претендентів на посаду голови фракції «Батьківщини».

Представники провладних сил мають намір очолити щонайменше 17 комітетів із 28. При цьому пріоритет буде віддаватися комітетам соціально-економічного блоку. Решту другорядних комітетів вони готові віддати опозиції.

Кабмін

За даними Тиждень.ua, претендентом на посаду прем’єр-міністра є глава Нацбанку Сергій Арбузов (представник Сім’ї президента), а також секретар РНБО Андрій Клюєв.

Деякі експерти, називали серед можливих претендентів на посаду прем’єра також Валерія Хорошковського, Юрія Колобова (глава Мінфіну) та Петра Порошенка.

Як заявляли експерти Тиждень.ua, Азаров ще на кілька місяців залишиться у кріслі прем’єра.

За даними «Дзеркала тижня», Сергію Тігіпку дали право самостійно обрати, де працювати – в Раді чи в уряді.

Кандидатом на одну з трьох посад віце-прем’єра називають нинішнього главу Ради міністрів АРК Анатолія Могильова.

Як відомо, 8 із 18 членів урядів, включно із прем’єром, обрані до Верховної Ради. Якщо усі вони віддадуть міністерські портфелі, Кабінет міністрів стане недієздатним, бо буде укомплектованим менше, ніж на дві третини.

Як заявив напередодні президент Віктор Янукович, зараз не можна дати 100% відповідь, як буде сформований уряд, оскільки ще триває переговорний процес з формування парламентської більшості.

При цьому він заявив: "Усі міністри, які потрапили в парламент, всі, хто матиме бажання працювати в парламенті, безумовно, їхнє бажання буде задоволено".

Адміністрація Президента

Як повідомляв Тиждень.ua, на посаду глави Адміністрації президента замість Сергія Льовочкіна претендує нинішній глава МВС Віталій Захарченко.

За даними джерела ЛІГАБізнесІнформ в ПР, на цю посаду також претендує секретар РНБО Андрій Клюєв.

З АП у зв’язку з обрання до Ради вже звільнено Станіслава Скубашевського та Ганну Герман. Заступником глави АП замість Скубашевського може бути призначений губернатор Кіровоградщини Сергій Ларін.

Залишається незрозумілим майбутнє першого заступника голови АП Ірини Акімової, яка також обрана до парламенту. Її кандидатуру можуть запропонувати на посаду представника президента в Раді. Але не виключено, що вона може залишилися на Банковій.

Рада національної безпеки і оборони

За даними «Дзеркала тижня», нинішній глава РНБО Андрій Клюєв розраховує на повернення в уряд на посаду першого віце-прем’єра (цю посаду зараз займає Валерій Хорошковський), але при цьому має намір зберегти за собою неформальну посаду директора-розпорядника Ради (якщо спікером стане Литвин).

Натомість наступником Клюєва в РНБО називають Валерія Хорошковського та Андрія Портнова. Водночас кандидатуру Хрошковського розглядають як претендента на посаду глави Мінфіну, МЗС, Мінекономіки та Мін’юсту. 

Нагадаємо, після виборів відбулися кадрові ротації у СБУ, МВС та Генпрокуратурі. Також були звільнені ряд голів районів та мерів міст.

Крім того, 22 листопада Янукович звільнив главу Державної митної служби Ігоря Калєтніка у зв’язку з обранням його народним депутатом