«Вони (країни – Ред.) всі вступили в змову проти нас. Наші нафтові контракти підуть російським, китайським і індійським фірмам. Захід буде забутий», – пообіцяв Каддафі.
Водночас він залишив шанс на співпрацю з Німеччиною, яка на засіданні країн «Великої вісімки» (G8) висловилася проти повітряної блокади Лівії. Німецьку політику Каддафі назвав «відповідальною».
«Німеччина зайняла дуже хорошу позицію щодо нас – вона докорінно відрізняється від тієї, якої дотримуються інші країни Заходу», – пояснив диктатор, додавши, що його країна могла б співпрацювати з німцями в майбутньому.
Раніше Великобританія і Франція закликали партнерів по «Великій вісімці» та Раді безпеки ООН надати військовий тиск на режим Каддафі, встановивши над Лівією зону, заборонену для польотів бойової авіації. Лондон і Париж мотивували це необхідністю захисту мирного населення від авіанальотів.
Проте поки у цьому напрямі не зроблено жодного кроку. Ні «Велика вісімка», ні Рада Безпеки ООН узгодженої позиції виробити не змогли.
Тим часом Росія, яка також бере участь в обговоренні подій в Лівії, поряд з низкою західних країн запровадила стосовно Каддафі санкції.
Зокрема, президент Дмитро Мєдвєдєв підписав указ, згідно якому самому полковнику, а також його найближчому оточенню в'їзд на територію Росії заборонений. Чи врахував лівійський лідер цей крок Москви, пообіцявши їй нафтові контракти, він не пояснив.
Раніше Каддафі заявив, що у випадку іноземного вторгнення піде на союз з «Аль-Каїдою» і оголосить Заходу «священну війну».