Каддафі порушив резолюцію ООН

19 Березня 2011, 10:26

За даними агентства, з місця бомбардування піднімаються два стовпи диму. Який саме об`єкт став метою нальоту, не повідомляється, але авіаударів було два: перший літак зробив наліт о 7:20 за місцевим часом, другий провів бомбардування через 20 хвилин. Приналежність літаків не уточнюється.

Слідом за бомбардуванням було зафіксовано кілька ракетних ударів, імовірно, залпів машини реактивної артилерії "Катюша".

За даними телеканалу Sky News, повстанцям вдалося збити один з літаків. За деякими даними, урядові війська почали вторгнення до західної частини Бенгазі.

Як відомо, згідно із санкціям Ради Безпеки ООН, Лівія є зоною, закритою для польотів авіації. Також санкції передбачають можливість збройного втручання світової спільноти в хід подій в охопленій громадянською війною Лівії.

Сьогодні у Франції відбудеться саміт Європейського Союзу, Ліги арабських держав і Африканського Союзу, за участю Генерального секретаря ООН. Йтиметься про можливе міжнародне військове втручання в Лівію.

Постійний представник Франції при ООН Жерар Аро (Gerard Araud) заявив, що військове вторгнення до Лівії очікується у суботу, 19 березня. Як випливає зі слів Аро, цього разу операцію планують почати протягом кількох годин після саміту в Парижі, де високі особи обговорять резолюцію Ради Безпеки ООН щодо Лівії.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН оголосила Лівію безпольотною зоною і почала підготовку до нанесення повітряних ударів по позиціях вірних лівійському лідерові Муаммару Каддафі військ.

Як заявив глава МЗС Лівії Мусса Кусса, щоб запезпечити безпеку цивільного населення відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН Лівія оголосила про припинення вогню.

Цюрезолюцію підтрималаУкраїна.