Каддафі погрожує перетворити Середземномор’я у суцільне поле бою

20 Березня 2011, 11:05

Після початку повітряних ударів західної коаліції по Лівії, представник лівійського уряду звинуватив західні країни у «варварській агресії».

Сам Муаммар Каддафі виступив з коротким зверненням до народу, в якому заявив, що з нападом західних сил Середземномор'я перетвориться на «справжнє поле бою».

Каддафі також заявив що відкриває урядові склади зі зброєю і боєприпасами, щоб лівійці могли захистити свою країну, «її єдність, суверенітет і могутність».

«Зараз відкриваються склади, і населення озброюється усіма видами зброї, щоб відстояти незалежність Лівії», – сказав Каддафі.

Лівійський лідер також погрожує завдати ударів по військових і цивільних цілях у Середземномор'ї і закликав арабські країни, а також країни Африки Азії і Латинської Америки на допомогу, щоб «протистояти ворогові разом з лівійським народом».

«Ця агресія лише робить лівійський народ сильніше і загартовує його волю», – заявив Каддафі.

Як повідомлялося,  Британія і США завдала ракетного удару по лівійським об'єктам. Випущено більше 110 крилатих ракет «Томагавк» по двох десятках цілей.

Лівійське державне інформагентство Джана повідомило, що ударам з повітря піддався також і Сирт, рідне місто полковника Каддафі. Американські спецслужби заявляють, що лівійським ППО вже нанесений значної шкоди.

Раніше сили, віддані лівійському лідерові Муаммару Каддафі, напали на місто Бенгазі, незважаючи на оголошене в п'ятницю припинення вогню, і, за деякими даними не змогли узяти місто під свій контроль.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН оголосила Лівію безпольотною зоною і почала підготовку до нанесення повітряних ударів по позиціях вірних лівійському лідерові Муаммару Каддафі військ.

Як заявив глава МЗС Лівії Мусса Кусса, щоб запезпечити безпеку цивільного населення відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН Лівія оголосила про припинення вогню.

Резолюцію також підтримала Україна.