Каддафі озброює більше 1 мільйона лівійців

20 Березня 2011, 16:30

За інформацією агентства, зброю можна отримати в центральних і регіональних відділеннях народних конгресів – органах самоврядування.

Озброєні громадяни повинні поповнити так звані народну армію, народну гвардію і революційну гвардію. У Лівії багато громадян пройшли військову підготовку і числяться в резерві збройних сил.

Як повідомлялось, раніше лівійський лідер Муаммар Каддафі у зверненні до нації заявив про відкриття військових складів для озброєння населення.

В четвер Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію яка передбачає можливість проведення іноземної військової операції для захисту населення Лівії від військ Каддафі. Військова операція почалася 19 березня. Учать у ній бере так звана «західна коаліція», до якої увійшли США, Великобританія, Франція, Італія і Канада. Військова авіація коаліції вже випустили по об’єктам ППО Лівії 110 крилатих ракет. Проведення військової операції у Лівії країнами західної коаліції планується у три етапи.

Лівійські офіційні ЗМІ повідомили про удари коаліції по цивільних об'єктах у великих містах, у тому числі Тріполі, Бенгази і Зуваре, і нафтосховищам в районі Місрати, внаслідок чого там спалахнули пожежі.

Лівійське ТБ також повідомило про десятки загиблих серед мирного населення (в основному, жінок і дітей) в результаті іноземних авіаударів.