Видання відзначає, що Качинський, політика якого як лідера Польщі в 2005-2007 роках була такою ж спірною, як і політика Віктора Орбана, доручив членам Європарламенту, які представляють його Партію права і справедливості, надати підтримку прем’єрові Угорщини під час його візиту до Страсбурга 18-19 січня. Депутатам було доручено зайняти позицію «проти ґвалту та проти скорочення та ліквідації суверенітету Угорщини, а також проти підтримки ЄС кримінальних посткомуністичних угод».
Польський консервативний лідер заявив, що Європейська комісія дотримується подвійних стандартів щодо Угорщини. «ЄС не заперечував, коли попередній уряд губив країну, коли в неї був величезний дефіцит. Він не ввів санкції в той час незважаючи на всі правові підстави для цього та не заперечував проти жорсткого придушення демонстрацій в Будапешті», – зазначив він. «З точки зору представників ЄС – це було нормально. Тепер же, коли Угорщину приводять в порядок, коли відновлюється демократія та елементарний порядок, ЄС це не по душі. Очевидно, що інституції ЄС представляють дещо інше, ніж просто спільний інтерес країн-членів, який вони повинні представляти. І вони не повинні втручатися в питання, які не входять до їх компетенції», – додав Качинський.
Як повідомлялось раніше, економічна ситуація в Угорщині погіршується на фоні небажання голови уряду Віктора Орбана йти на поступки ЄС та США, щоб отримати кредити. Міжнародні фінансові інституції готові надати Угорщині кредити лише за умови внесення змін до низки законів, передусім до закону про центральний банк, судову систему та до податкового законодавства.
Відсутність будь-яких дій стосовно цього з боку Віктора Орбана змусила Європейську комісію 17 січня офіційно розпочати юридичну справу, яка може спричнити введення санкцій проти Угорщини – у зв'язку з порушенням цією країною законодавства Євросоюзу. Втім, 18 січня на виступі у Старсбурзі Орбан повідомив, що готовий внести поправки до низки законодавчих актів, які викликають стурбованість Євросоюзу.