Кабмін зобов’язав газопостачальні підприємства створювати запас газу

Акценти
22 Листопада 2012, 18:38

"Страховий запас створюється газопостачальним підприємством в розмірі 10% договірних квартальних обсягів поставки природного газу споживачам за рахунок власних або залучених коштів, крім обсягів його використання на власні потреби", – йдеться в тексті документа.

Створення страхового запасу здійснюватиметься шляхом закачування природного газу до підземних сховищ газу та/або закупівлі в інших власників, які зберігають відповідні ресурси газу у підземних сховищах.

Умови зберігання страхового запасу визначатимуться згідно з типовим договором на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу, затвердженим НКРЕ.

У разі використання постачальником частини страхового запасу він зобов'язаний поновити використаний обсяг протягом місяця. У разі припинення або скорочення обсягів постачання природного газу постачальник має право повністю або частково відібрати надлишкові обсяги страхового запасу з підземних сховищ газу.

Нагадаємо, міністр палива та енергетики України Юрій Бойко не виключає судових розглядів щодо питання закупівлі обсягів газу у Росії.

Заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, щоУкраїна планує у 2013 році скоротити закупівлю газу у Російської Федерації до 20 млрд куб. м і імпортувати з Європи за реверсною схемою приблизно 5 млрд куб. м.

Водночас, за даними Державної служби статистики, видобуток природного газу в Україні у січні-жовтні 2012 року скоротився порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 0,6% – до 15,9 млрд куб. м

Як відомо, "Газпром" погрожує Україні судом за скорочення обсягів закупівлі газу.

90