Кабмін затвердив законопроект про реформу середньої освіти

13 Березня 2019, 13:37

Кабінет міністрів України затвердив законопроект про реформу середньої освіти. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу, 13 березня.

 

Так, проект закону презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 

Як зазначається, реформа передбачає введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей з інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.

 

Водночас МОН запропонувало запровадити вибір шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з'являться межкласні групи для вивчення обраних дисциплін.

 

Згідно з документом, реформа передбачає розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищенні кваліфікації за рахунок держави. Також пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі будуть проходити педагогічну інтернатуру і курси з надання першої допомоги.

 

Також пропонується участь батьків при виборі директора школи, проте сам конкурс буде проводитися на незалежній основі.

 

Крім того, в уряді пропонують впровадити тристоронню модель навчання мовою національних меншин. Наприклад, кримські татари зможуть навчатися рідною мовою до 11 (12) класу разом з ґрунтовним вивченням української мови. Закарпатські угорці в початковій школі будуть навчатися рідною мовою поряд з українською. З п'ятого класу не менше 20% навчального часу має викладатися українською з збільшенням до не менш 40% у 9 класі (в старших класах не менше 60%).

 

Для російськомовного населення передбачається, що не менше 80% навчального часу буде викладатися українською мовою вже з п'ятого класу.

 

Нагадаємо, у вересні Міністерство освіти і науки України розробило нові умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік.