Кабмін затвердив академічні стипендії для студентів на основі рейтингу

28 Грудня 2016, 13:16

Кабінет міністрів України затвердив виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів на підставі рейтингу і мінімальну стипендію на рівні 1,1 тис. грн з 2017 року. Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду в середу.

Перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець зазначив, що основою для формування рейтингу буде успішність студентів, хоча роль гратимуть також інші фактори.

За його словами, мінімальний розмір стипендії складе 1,1 тис. грн, підвищеної – 1,6 тис. грн, також для окремих важливих спеціальностей розміри стипендій будуть підвищені: вчителі математики, інформатики, природничих наук, деяких інженерних спеціальностей (гірнича і нафтогазова справа) – 1,4 тис. грн, а підвищена – 2,36 тис. грн.

Ковтунець також озвучив ідею, що в подальшому в цю систему можна буде ввести принцип позитивної дискримінації щодо студентів з інвалідністю, щоб давати їм додаткові бали для заняття більш високих місць в рейтингу і збільшити їх шанси на отримання академічних стипендій.

Рішення було прийняте з умовою подальшого доопрацювання з зацікавленими відомствами.

Як повідомлялося, з 2017 року стипендію будуть отримувати не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що зайняли високі місця в рейтингу, складеному вузами. Стипендіальний фонд у бюджеті-2017 складає майже 6 млрд грн.