Законопроект передбачає заміну внутрішнього паспорта посвідченням громадянина України, а закордонні паспорти – документом, що містить біометричні дані власника.
Внутрішні паспорти планується замінити посвідченням громадянина України, які безстроково будуть отримувати громадяни, які досягли шістнадцятирічного віку. При обміні старих паспортів такі посвідчення будуть видаватися терміном до 10 років.
У них будуть вказуватися прізвище, ім'я, по батькові, дата і місце народження, стать, громадянство, сімейний стан, місце проживання (перебування) та реєстраційний номер облікової картки платника податків.
За бажанням громадянина в документ можна додати відомості про національність, контактний номер телефону, інформацію про дітей, групу крові та резус-факторі.
"Посвідчення громадянина України є основним документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на її території", – сказано в проекті.
Документом, що засвідчує особу і підтверджують громадянство під час перебування за кордоном, стане біометричний паспорт.
Цей документ буде оформлятися за запитом громадян, які досягли шістнадцятирічного віку, строком на 10 років. У ньому будуть вказуватися прізвище, ім'я, дані біометричної ідентифікації, стать, громадянство.
"Біометричні дані – це зображення обличчя, відбиток одного з пальців кожної руки і особистий підпис", – йдеться в проекті закону.
Обсяг фінансування, необхідний для переходу на документи нового зразка, в законопроекті не уточнюється.
Відповідно до законопроекту, введення нових документів, що засвідчують особу, необхідно завершити до 2018 року.
Урядовий законопроект "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" розроблений Мін'юстом у рамках плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Однією з вимог плану є введення біометричних паспортів та посвідчень біженця.
У квітні 2010 року МЗС планувало попросити Міністерство фінансів передбачити в проекті державного бюджету на 2010 рік 8 мільйонів гривень на підготовку до запровадження біометричних закордонних паспортів.
5 квітня минулого року набув чинності Візовий кодекс Європейського Союзу, за яким планується поступово запровадити практику збору біометричної інформації (відбитків пальців) у здобувачів віз. України ці вимоги поки що не стосуються.