Кабмін запланував об’єднати “новий Шовковий шлях” з Литвою

2 Лютого 2016, 13:14

Уряд знайшов партнерів у Литві та підписав меморандум щодо залучення вантажного поїзду "Вікінг" (Іллічівськ – Мінськ – Клайпеда) до проекту "нового Шовкового шляху" до Китаю в обхід Росії (Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай). Про це повідомили у прес-службі українського уряду за підсумками наради 2 лютого щодо прибуття експериментального потяга Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай у кінцеву точку маршруту.

«Підписано попередній меморандум із литовськими партнерами щодо об'єднання нового «Шовкового шляху» з поїздом «Вікінг», – йдеться у повідомленні.

«Це означає, що в рамках нашої співпраці з Європейським Союзом і реалізації Угоди про зону вільної торгівлі до цього Шовкового шляху буде підключена не тільки Україна, не тільки Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але і країни-члени Європейського Союзу», – заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Вікінг» з Клайпеди також матиме можливість постачати свої товари аж безпосередньо до Китаю, обходячи Росію», – додав він.

Як повідомлялося, 1 лютого експериментальний вантажний поїзд «нового Шовкового шляху» з України дістався до кордону з Китаєм на 16 добу.