Кабмін виділив гроші на закупівлю препарату “Ремдесивір” для лікування COVID-19

3 Вересня 2020, 11:09

Кабінет Міністрів України виділив кошти на централізовану закупівлю лікарського препарату "Ремдесивір", який використовується при лікуванні хворих на COVID-19. Про це у четвер, 3 вересня, на брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

"На засіданні уряду була прийнята постанова щодо виділення коштів для такого лікарського засобу, як "Ремдесивір". Це лікарський засіб, який на сьогодні не зареєстрований в Україні. Але закон нам дозволяє завести його й централізовано вже закупити. Як тільки ми досягли домовленостей з компанією-виробником, то відразу подали відповідний проєкт постанови", – сказав Степанов.

Він зазначив, що "Ремдесивір" включений до національного протоколу лікування COVID-19 , та при лікуванні важких станів перебігу хвороби він показує гарні результати. Водночас, міністр не уточнив виділену урядом суму.

 

Степанов додав, що цей препарат широко використовується в США.

 

Як повідомлялося, станом на 9:00 четверга, 3 вересня, в Україні – 128 228 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2710 летальних, 59 676 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 2430 нових випадків, а одужали 859 пацієнтів.