Кабмін встановив нову норму споживання газу без лічильника

24 Березня 2016, 15:40

Кабінет міністрів України встановив нову норму місячного споживання газу в домогосподарствах, не обладнаних лічильниками – 4,4 кубометра на особу, оскільки обласні газопостачальні компанії через суд скасували розпорядження уряду, яким норму споживання газу було встановлено на рівні 3 кубометрів. Відповідне рішення закріплено урядовою постановою від 23 березня 2016 року.

Згідно з документом, тепер місячна норма споживання газу без лічильника при наявності централізованого гарячого водопостачання складає 4,4 кубометра на особу, при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 7,1 кубометра на особу. При наявності газової плити і водонагрівача – 14 кубометрів на особу.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду 23 березня назвав незаконним нарахування газопостачальними компаніями сум за природний газ для населення по місячній нормі 6 кубометрів на особу, та заявив про затвердження урядом нової норми в 4,4 кубометра.

У травні 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Національній комісії з регулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) штрафувати та позбавляти ліцензій обласні газорозподільні компанії за порушення вимоги про безплатне забезпечення громадян України газовими лічильниками.

В кінці грудня 2015 року голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що незадоволений темпами встановлення газових лічильників в Україні обласними газорозподільними компаніями. При цьому він нагадав, що всі домогосподарства – споживачі газу мають бути оснащені газовими лічильниками до 1 липня 2016 року.

За даними ЗМІ, більше 70% українських облгазів контролюють структури бізнесмена Дмитра Фірташа. У його власності також знаходяться більше половини вітчизняних хімічних підприємств.