Кабмін відмовився знизити акцизи на бензин

21 Березня 2012, 13:19

З його слів, це питання розглядалося на засіданні уряду в середу, але було відхилене на користь альтернативних варіантів для стабілізації цін на ринку нафтопродуктів.

Серед варіантів, зокрема, внутрішні інтервенції нафтопродуктів на ринку для стабілізації цін.

При цьому Макуха підтвердив інформацію про те, що уряд розглядає можливість тимчасового скасування податку на додану вартість на імпорт нафтової сировини в Україну.

Нагадаємо, сьогодні, відкриваючи засідання уряду, прем’єр Микола Азаров заявив, що Кабмін планує знизити акциз на бензин і створити умови для ввезення 1 млн. тонн нафти, незважаючи на те, що це приведе до втрат доходів бюджету.

Азаров зазначив, що такі заходи необхідні для того, щоб підвищити рентабельність переробки нафти на вітчизняних НПЗ в умовах підвищення світових цін на нафту.

За словами прем’єра, знижений акциз на нафтопродукти діятиме на період «аномально високої» ціни на нафту.

У квітні 2011 року Верховна Рада знизила акцизи на бензини моторні на 50 євро/тонна, на дизпаливо – на 30 євро/тонна, а в липні продовжила дію цієї норми до 1 вересня 2011 року.

З вересня 2011 року акцизи на бензини становлять 182 євро за тонну, на важкі дистиляти (дизпаливо) із вмістом сірки більш ніж 0,2% зріс 90 євро/тонна, із вмістом сірки 0,035-0,2% – 69 євро/тонна, із вмістом сірки більш ніж 0,005-0,035% – 62 євро/тонна, а із вмістом не більш ніж 0,005% – до 42 євро/тонна.