Кабмін увів можливість поповнення стабфонду за рахунок ОВДП для фінансування Держрезерву

12 Жовтня 2010, 17:21

Кабінет Міністрів увів можливість поповнення стабілізаційного фонду державного бюджету на 2010 рік за рахунок продажу облігацій внутрішньої державної позики для фінансування нагромадження матеріальних цінностей державного матеріального резерву.

Про це сказано в постанові Кабміну №909 від 4 жовтня.

Прийнятий документ вносить зміни до порядку використання в 2010 році коштів стабфонду для нагромадження матеріальних цінностей державного матеріального резерву.

Зокрема, змінений порядок передбачає, що бюджетні кошти для нагромадження матеріальних цінностей виділяються на безповоротній основі за рахунок залишків стабфонду станом на 1 січня 2010, а також надходжень до стабфонду від приватизації державного майна, продажу земельних ділянок несільгосподарського призначення в державній власності, а також цільового розміщення державних цінних паперів.

Як повідомлялось, Кабмін ініціює дозвіл Аграрному фонду й Державному резерву проводити тендери за процедурами, не передбаченими у законі про закупівлі товарів і послуг на державні кошти.

У серпні Кабмін доручив Міністерству фінансів здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики на 5 млрд. гривень для кредитування Аграрного фонду.

При цьому можливість випуску ОВДП для кредитування Аграрного фонду на суму 5 млрд. гривень закріплено в законі про державний бюджет на 2010 рік.