Кабмін тихцем поклав під сукно законопроект про обмеження пільг народних депутатів

24 Липня 2013, 15:11

ЗМІ відзначають, що станом на 23 липня даний законопроект був у порядку денному засідання Кабміну.

«Його (дане питання) не включили до порядку денного», – сказала вона.

Міністр підкреслила, що законопроект пройшов узгодження у всіх відповідних міністерствах і відомствах, були враховані всі їхні зауваження і документ було передано до Секретаріату Кабміну.

При цьому вона не змогла пояснити, з яких причин він не розглядався на засіданні уряду в середу.

«Це не до мене, це до міністра Кабінету Міністрів або до його першого заступника», – сказала Королевська.

Міністр розповіла, що в даному законопроекті пакет пільг народних депутатів був приведений до загального формату соціального захисту.

«Наприклад, якщо народний депутат вже не народний депутат, то він може піти в центр зайнятості і отримувати, як і всі інші люди, компенсацію і за рахунок цього жити», – зазначила Королевська.

Крім того, в даному законопроекті пропонується обмежити 50 перельотами ліміт бюджетних коштів, за які можуть літати депутати.

Поряд з цим пропонується, щоб депутати, як і держслужбовці, отримували компенсацію на оздоровлення у розмірі однієї заробітної плати.

Крім цього документ передбачає скасування пільг на користування залами офіційних делегацій членами сімей депутатів Ради.

За прогнозами Мінсоцполітики, у разі прийняття даного законопроекту держбюджет зможе заощадити близько 100 млн гривень щорічно.

Як раніше повідомляв Тиждень.ua, лише 19 народних депутатів Верховної Ради відмовилися від матеріальної допомоги. Згідно з частиною восьмою статті 20 Закону України «Про статус народного депутата України» кожному народному депутату надається щорічна оплачувана відпустка з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати.