Кабмін схвалив законопроект щодо протидії інтернет-піратству

21 Жовтня 2015, 19:19

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 21 жовтня схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет». Проект, що містить дієві механізми протидії інтернет-піратству, найближчим часом буде подано на розгляд до Верховної Ради України. Про це повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку.

Повідомляється, що проект закону був розроблений за участю представників бізнес-асоціації, власників авторських прав, хостинг-провайдерів. Автори проекту вводять низку дієвих інструментів захисту авторських прав і протидії поширенню піратського контенту. Одним із головних нововведень є досудова можливість видалення або обмеження доступу до інформації, що порушує авторське право. При цьому передбачено штрафні санкції в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходу за невиконання добросовісної вимоги щодо блокування нелегального контенту. Аналогічні штрафи загрожують у випадку відмови ідентифікувати користувача, який розмістив контент, що порушує авторські права.

Читайте також: Україна отримала дозвіл здійснювати функції у сфері інтелектуальної власності на міжнародному рівні

Законопроект також містить важливі зміни до Закону України «Про нотаріат», які уможливлюють забезпечення нотаріусом доказів у мережі Інтернет.

«Також він виключає застосування економічних санкцій щодо України як "пріоритетної країни" у "Спеціальному" Списку 301", і наближає законодавства України до законодавства країн Європейського Союзу, чого, власне, і вимагає Угода про асоціацію між Україною і ЄС», – підкреслила директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності МЕРТ Олена Мініч.

Нагадаємо, 2014 року США виключило Україну із списку порушників інтелектуальної власності.