Він зазначив, Кабмін затвердив ТЕО СПГ-терміналу без істотних зауважень.
Зі слів голови Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислава Каськіва, затверджені економічні показники, календарний план, графіки й організаційна модель.
За даними Каськіва, частка держави в цьому проекті становитиме 25%, а фактично держава оплатить тільки 7% вартості проекту.
Голова Держнацпроекту повідомив, що вартість будівництва СПГ-терміналу становитиме 846 млн євро.
Він підкреслив, що ухвалення цього рішення має величезне значення для енергетичної безпеки країни й для подальшої реалізації в Україні проектів подібного масштабу.
Водночас міністр економічного розвитку й торгівлі Петро Порошенко повідомив журналістам, що ТЕО СПГ-термінала було затверджено з урахуванням зауважень Мінекономіки.
З його слів, Кабмін вніс до проекту документа при його прийнятті зміни, що стосуються надання державних гарантій під цей проект.
"Ми уточнили обсяг державних гарантій, чітко сказали, що уряд України не повинен витрачати бюджетні кошти на надання гарантій на термінал, що бюджетні кошти йдуть винятково на підвідний канал", – сказав він.
Нагадаємо, 1 серпня Кабмін відклав затвердження ТЕО СПГ-термінала у зв'язку із зауваженнями Мінекономіки.
Відповідно до розробленого компанією Socoin (Іспанія) ТЕО, проект термінала може бути реалізовано протягом 49 місяців, перші обсяги газу можна буде отримати в 2016 році.
Найбільш оптимальним місцем для реалізації проекту обрано майданчик біля морського торговельного порту "Південний" (Одеська область).
Прогнозна потужність термінала становить 10 млрд куб. м газу на рік, період окупності – 9 років.
Модель реалізації проекту передбачає частку держави в акціонерному капіталі не меншу, ніж 25%.
Рекомендована організаційна модель будівництва термінала передбачає створення консорціуму за участю найбільших гравців ринку скрапленого газу.
Будуватися термінал буде в 2 черги, його введення в експлуатацію заплановано на 2016 рік.