Кабмін схвалив стратегію, що передбачає створення Антикорупційного суду

25 Квітня 2018, 15:19

У середу, 25 квітня, Кабінет міністрів України на засіданні схвалив проект закону про Антикорупційну стратегію, що передбачає створення Вищого антикорупційного суду та скасування депутатської недоторканності.

 

Зазначається, що Антикорупційна стратегія передбачає план дій уряду та парламенту щодо боротьби з корупцією в Україні на 2018-2020 роки.

 

Зокрема, в розділі про запобігання корупції в судовій системі вказані заходи, що мають забезпечити відповідно до законодавчих процедур створення Вищого антикорупційного суду та початок його роботи. Крім того, стратегія передбачає прийняття закону про скасування депутатської недоторканності із забезпеченням непритягнення їх до відповідальності за результати голосування в Раді, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

 

Відомо, що створення Антикорупційного суду є однією з головних умов надання Україні чергового траншу в рамках програми Міжнародного валютного фонду.

 

Нагадаємо, раніше у комітеті Ради повідомили, коли парламент прийме закон про Антикорупційний суд. Так, Верховна Рада в травні проголосує в другому читанні та в цілому законопроект "Про антикорупційний суд".  Про це повідомив перший заступник голови комітету з питань правової політики Леонід Ємець.