Кабінет Міністрів України в середу, 17 січня, схвалив концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 та затвердив план заходів з її реалізації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку України.
"Документ – це фактично дорожня карта цифрової трансформації економіки України, яку після ухвалення можна одразу починати втілювати", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що концепція передбачає перехід від сировинного типу економіки, яка споживає природні ресурси, до високотехнологічних виробництв та ефективних процесів за допомогою ІТ-технологій та комунікацій.
"Сьогодні близько 35% сільського населення України взагалі не мають доступу до широкосмугового інтернету. 53% українських шкіл і 99% медичних закладів теж не підключені. Виправити цю ситуацію можливо: за допомогою проектів державно-приватного партнерства за кілька років досягти покриття широкосмугового інтернету понад 80%", – зазначив міністр економрозвитку і торгівлі Степан Кубів.
Наголошується, що документ визначає першочергові сфери, ініціативи та проекти "цифровізації" України на найближчі три роки. Зокрема, йдеться про:
- розвиток цифрової інфраструктури – широкосмуговий інтернет (ШСД) має бути по усій території України;
- цифровізація освітніх процесів та стимулювання цифрових трансформацій у системі освіти, медицині, екології, безготівкової економіки, інфраструктурі, транспорті, громадській безпеці, тощо.
"Наш амбітний план до 2021 року завдяки розвитку цифрової економіки – це як мінімум +5% до ВВП", – додав Михайло Тітарчук, заступник глави Мінекономрозвитку.
- Читайте також: Який клімат потрібен новій економіці