У п'ятницю, 10 березня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про скасування близько 100 нормативно-правових актів, які на сьогодні не мають законодавчих підстав та заважали веденню бізнесу. Про це повідомили у прес-службі Уряду.
Зазначається, що після скасування регуляторних актів було визначено період, протягом якого міністерства та зацікавлені органи можуть виступити за відновлення їхньої дії.
Прем'єр-міністр також додав, що наприкінці 2016 року уряд у рамках "дерегуляційного дня" скасував більше трьохсот постанов та нормативних актів
"Фахівці підрахували, що 367 актів – це 3 тис. сторінок різноманітних регуляцій і вимог, які має виконати український бізнес, бізнес, який працює в Україні. Уявіть, скільки треба витратити часу, щоб їх прочитати, потім їх виконати, ще й не помилитися, тому що кожна помилка може бути неприємною з точки зору штрафних санкцій", – наголосив Володимир Гройсман.
Крім того, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що уряд підтримав проект постанови Мінекономрозвитку, яка приводить національні списки товарів подвійного використання у відповідність до світової практики.
"Наголошую, що рішення стосується не лише імпорту, але і експорту українських товарів, а відповідно дає більше можливостей прориву української промисловості. Щорічна загальна вартість 53 груп товарів, які звільняються від надмірного контролю – майже 1,8 млрд доларів", – сказав Нефьодов.
Зазначається, що до товарів, про які йде мова, належать портативні ренгтенапарати і звичайні ендоскопи, для ввезення яких потрібно було раніше отримувати окремий дозвіл.
Раніше Кабінет Міністрів України на засіданні ухвалив Постанову, за якою спростив акредитацію закладів охорони здоров’я.
Як повідомлялося, уряд в рамках дерегуляції скасував майже 400 нормативних актів.