Кабмін скасував обов’язкові голограми на акцизних марках

18 Квітня 2012, 16:05

"Кабінет Міністрів скасував обов'язковий голографічний захист марок акцизного податку", – сказано в повідомленні. Зокрема, відповідну постанову, проект якої підготувало міністерство, було прийнято в середу, на засіданні уряду.

Зі слів міністра юстиції Олександра Лавриновича, відповідне рішення було прийнято у зв'язку з тим, що на сьогодні відносини, пов'язані із застосуванням обов'язкового голографічного захисту документів і груп товарів, більше не є предметом державного регулювання.

"Міністр уточнив, що мова не йде про скасування марок акцизного податку нового зразка з удосконаленими елементами захисту. Мова йде лише про скасування обов'язкового голографічного захисту акцизних марок", – зазначено в повідомленні.

Лавринович нагадав, що з метою зменшення фінансового навантаження на суб'єктів господарювання, в 2011 році було прийнято низку актів зі скасування обов'язкового застосування голографічного захисту документів і груп товарів.

Прийнявши це рішення, уряд погодив постанови, якими регулюються питання використання голографічного захисного елемента для захисту марок акцизного податку, з іншими нормативно-правовими актами.

Нагадаємо, голографічні малюнки на акцизних марках, паспортах тощо виготовляє Консорціум "ЄДАПС".

За приблизними підрахунками, вартість документів строгої звітності, захисних знаків та іншої подібної продукції складає близько 8 млрд гривень в рік.

Наприклад, для виготовлення бланків документів міністерство внутрішніх справ у минулому році мало намір заплатити "ЄДАПСу" майже 1 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, 3 березня президент Янукович підписав указ, який скасовує обов'язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів.