Кабмін скасував можливість писати адреси на телеграмах російською мовою

7 Лютого 2013, 18:22

Відповідно до документа, у правилах надання й одержання телекомунікаційних послуг Кабмін замінив норму, відповідно до якої адреси відправника й одержувача телеграм, що пересилаються в межах України, зазначаються українською або російською мовою, на норму, що говорить, що необхідно зазначати адреси тільки державною українською мовою.

Цією ж постановою Кабмін змінив формулювання і замість норми про можливість використання в сфері надання послуг української мови та мов інших національностей прописав можливість використання, крім державної, регіональних мов та мов національних меншин.

Нагадаємо, 8 серпня 2012 року президент Віктор Янукович підписав закон про засади державної мовної політики, що викликав хвилю протестів представників опозиції і громадянського суспільства.

Законом передбачено встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Цього ж дня він доручив Кабміну створити робочу групу для розробки та внесення системних пропозицій для вдосконалення законодавства про використання мов.