Кабмін розгляне подання Зеленського про звільнення Кличка на наступному засіданні

26 Липня 2019, 15:29

Володимир Гройсман винесе на наступному засіданні уряду подання президента щодо звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

 

Про це Гройсман заявив в ефірі радіо "НВ" у п'ятницю, 26 липня.

 

"Ми отримали запит від Президента на погодження (подання на звільнення – ред.). Ви знаєте, що відповідно до Конституції голови міських державних адміністрацій складають свої повноваження перед новообраним Президентом України. Тобто, абсолютно логічна відбувається історія, і по багатьох губернаторах, головах обласних державних адміністрацій вона вже пройшла. Так чи інакше він (Кличко – ред.) складе свої повноваження перед Президентом. Далі питання призначення, а от призначить Президент Кличка чи не призначить, я не можу сказати, я на цю тему з Президентом не розмовляв", – сказав прем'єр міністр.

 

До того ж у відповідь на запитання, як уряд реагуватиме на лист від Президента, він повідомив, що як Прем'єр-міністр винесе це питання на найближче засідання уряду для розгляду.

 

"Всі попередні рішення такого характеру були підтримані урядом. Я наголошую на тому, що це повноваження Президента. Я не заважав попередньому Президенту призначати голів адміністрації і не буду заважати діючому Президенту. Як уряд визначиться, подивимося. Ми обговоримо це питання. У нас ще навіть дискусії на цю тему не було, тому що ми це подання отримали тільки в середу вранці. Відповідно, ми його обговоримо і проаналізуємо", – зауважив Гройсман.

 

Крім того, щодо відповідності звільнення голови Київської міської державної адміністрації Конституції, Прем'єр-міністр зауважив, що "уряд не призначає і не звільняє, Указ буде видавати Президент, це рішення Президента".

 

Нагадаємо, що Офіс президента 24 липня попросив Кабмін внести подання на звільнення Кличка.