Кабмін призначив нового керівника Держстату

17 Жовтня 2014, 16:34

Кабінет міністрів України призначив заступником голови Державної служби статистики директора департаменту структурної статистики і статистики фінансів підприємств Ірину Жук, тимчасово поклавши на неї обов'язки голови відомства. Відповідні розпорядження Кабміну №№ 952-р та 953-р оприлюднили на урядовому порталі.

"Покласти тимчасово, до призначення в установленому порядку голови Державної служби статистики України, виконання обов’язків голови зазначеної служби на заступника голови Державної служби статистики України Жук Ірину Миколаївну", – йдеться в одному з документів.

Як відомо, раніше за власним бажанням звільнили низку чиновників найвищого рангу, які інакше підпали б під дію люстраційного закону. Серед звільнених – голова Держстату Олександр Осауленко, його перший заступник Вадим Піщейко та заступник Наталія Власенко.

Як повідомлялося, 15 жовтня набрав чинності закон про очищення влади (люстрацію) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні.

Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів і ґрунтується на принципах верховенства права та законності; відкритості, прозорості та публічності; презумпції невинуватості; індивідуальної відповідальності; гapaнтування права на захист.