"Ми звернулися до ЄС за наступною макрофінансовою допомогою в обсязі 2 млрд євро", – заявила вона, коментуючи очікувані надходження до державного бюджету, які є необхідними для виконання Угоди про асоціацію з ЄС.
Джерела Європейської правди в структурах ЄС підтвердили існування такого запиту та пояснили, що цю суму формують два різних звернення від української сторони.
Тим часом, фактичне надходження коштів може залежати від того, чи виконує Київ попередньо узгоджені умови щодо макрофінансової стабільності. Ці умови було погоджено при виділенні в червні перших траншів допомоги на суму 610 млн євро, зазначають співрозмовники.
"Рішення про резервування одного мільярду вже було ухвалене раніше, але зараз потрібно ухвалити рішення про фактичне виділення. Наразі вирішується, чи будуть там умови. Щодо другого мільярду – тут ситуація складніше, тут немає навіть рішення про виділення", – пояснило джерело.
За даними Європравди, наразі в Києві перебуває оцінювальна місія ЄС, яка має надати свою рекомендацію про виконання Україною низки індикаторів.
Макрофінансову допомогу ЄС формує за допомогою кредитних коштів від ЄБРР та ЄІБ.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейська комісія виділяє €22 млн, щоб допомогти населенню регіонів України, які страждають від наслідків військового конфлікту.