Кабмін пропонує Раді прийняти Адміністративно-процедурний кодекс

Акценти
14 Листопада 2012, 19:31

Відповідний законопроект був прийнятий на засіданні уряду 14 листопада.

На сьогоднішній день більшість процедурних елементів у відносинах органів влади з громадянами або не регулюються законодавством взагалі, або регулюються підзаконними нормативно-правовими актами.

Мін'юст зазначає, що така ситуація є неприйнятною, враховуючи ряд конституційних положень, якими передбачено законодавчий рівень закріплення діяльності органів державної влади та їх посадових осіб.

Адміністративно-процедурний кодекс покликаний законодавчо визначити рамки діяльності адміністративних органів.

Кодекс дозволить на законодавчому рівні захистити права і законні інтереси осіб у відносинах з державою, сприятиме обмеженню проявів бюрократизму, свавілля та корупції з боку службовців, підвищить ефективність роботи органів влади.

При цьому кожній особі буде забезпечено гарантоване право на неупереджене, чесне рішення його справи за обгрунтований проміжок часу.

Таке право, зокрема, буде включати: право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, яке може на нього негативно вплинути; право особи на доступ до матеріалів справи, які його стосуються; зобов'язання адміністративних органів обгрунтовувати свої рішення.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову та Міністерству юстиції до листопада внести на розгляд Верховної Ради проект Адміністративно-процедурного кодексу з урахуванням рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи.

У жовтні Мін'юст завершив розробку проекту Адміністративно-процедурного кодексу.

Відзначимо, що 20 листопада набуде чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. Він був ухвалений у квітні цього року, а у травні його підписав президент.

92